badanie USG ginekologiczne

Zarówno wizyty profilaktyczne, jak i takie na zlecone badania ginekologiczne, wymagają pewnego przygotowania od pań. Nie wolno zapominać, że jest to badanie okolic intymnych, które są bardzo wrażliwe, trzeba więc odpowiednio zadbać o ich higienę.

Prysznic przed wizytą u ginekologa

Niestety, ale lekarze ginekolodzy wciąż mają wiele powodów do narzekań na osoby, które nie stosują się do pewnych zasad higieny podczas wizyty u ginekologa.
A przecież jest to bardzo ważne, zwróćmy uwagę, że ginekolog też człowiek, któremu mogą nie podobać się pewne zapachy.

Szybki prysznic nie trwa długo, a pomaga zmyć z siebie trud całego dnia. Przygotowując się do wizyty u ginekologa, warto pamiętać o tym, aby porządnie umyć całe ciało, a także założyć świeże, nieprzepocone ubranie.

Lekarz traktuje swoich pacjentów z szacunkiem, jemu także należy się więc pewien respekt. Kąpiel przed wizytą jest bardzo wskazana, a nikomu chyba nie robi problemu.

Wybierz odpowiedni termin

Pacjentów jest bardzo dużo i czasem ciężko dobrać odpowiedni termin wizyty. Skoro mowa już była o kąpieli przed takim spotkaniem, musi być także czas na taką kąpiel.
Wizyta zaraz po całym dniu pracy nie jest być może najlepszym pomysłem, chyba, że na terenie zakładu możemy skorzystać z prysznica, posiadamy również ubranie na zmianę.

Jeżeli takiej możliwości nie ma, znacznie lepiej urwać się godzinę wcześniej lub wybrać taki termin i godzinę wizyty, która pozwoli nam się odpowiednio do niej przygotować.

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, niektórzy zapracowani ludzie nie mogą ot, tak po prostu urwać się z pracy. Na szczęście w każdym gabinecie ginekologicznym jest łazienka, w której można w razie potrzeby się przemyć.

Nie ubieraj zbyt wielu warstw

Badanie ginekologiczne wymaga rozebrania się. Trzeba więc zwrócić uwagę także na to, co zakładamy na wizytę u lekarza. Najlepiej, gdy jest to ubranie swobodne, które szybko można rozebrać i z powrotem ubrać. Dzięki temu wizyta nie przedłuża się, a samo badanie może przebiegać szybko i sprawnie.

Przychodzenie do lekarza w jednoczęściowych kombinezonach lub kreacjach, które trudno samodzielnie założyć nie jest praktyczne, znacznie lepiej wybrać wygodne spodnie i rozpinane bluzki.

Pamiętaj o okresie

Ustalając termin wizyty u ginekologa, trzeba pamiętać o tym, aby wybrać dzień, w którym nie powinna pojawić się miesiączka. Badanie ginekologiczne podczas okresu nie zawsze może być wykonane, a wizyta w takim czasie na pewno nie będzie komfortowa dla lekarza.

Higiena, odpowiedni termin i wygodne ubranie. Jeżeli zadba się o to wszystko, wizyta u ginekologa na pewno będzie znacznie mniej niezręczna.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03