Wydawałoby się, że kolor krwi miesięcznej ma jedynie słuszny czerwony kolor. W dodatku co miesiąc taki sam. Tymczasem krew menstruacyjna nigdy nie wygląda tak samo.

 

różowa – sygnalizuje niski poziom estrogenów

Ten kolor krwi miesięcznej oznacza niski poziom estrogenów i może być efektem dużej aktywności fizycznej rozrzedzającej krew oraz obniżającej ten hormon. Zwróć uwagę na to i wiedz, że niski poziom estrogenów może mieć wpływ na rozwój osteoporozy.
Przyczyną niskiego poziomu tego hormonu może być zbyt intensywny wysiłek fizyczny. Badania mówią, że ciężkie ćwiczenia fizyczne obniżają poziom estrogenu i mogą spowodować nawet zaburzenia miesiączkowania albo w ogóle brak menstruacji.

 

blada – mówi o ubogiej diecie

Krew może być też niemal niewidoczna, rozmyta i rozcieńczona. Taka ciecz to znak, że spożywasz za mało składników odżywczych. Powinnaś zmienić swoją dietę na bardziej urozmaiconą. Uważaj – czasami jednak taki kolor krwi może też oznaczać nowotwór jajników.

 

ciemnoczerwona – długo przebywała w macicy

Brązowa lub ciemnoczerwona krew w zasadzie nie mówi o niczym złym. Jej kolor jest powodem tego, że długo przebywała w macicy. Jeśli jednak taki kolor powtarza się, zrób badania.

 

jaskrawa – sygnalizuje wysoki estrogen

Jaskrawa krew mająca ciemne plamki wskazuje na niski poziom progesteronu i wysoki estrogenu. Może mówić o zaburzeniach równowagi hormonów albo o mięśniakach lub włókniakach.

 

czerwono-szara – objaw choroby wenerycznej

Jeśli jesteś w ciąży to ten kolor krwawienia może oznaczać poronienie. Jeśli nie jesteś, to może tak objawiać się choroba weneryczna.

 

jasnoczerwona – oznacza aktywność fizyczną

Mówi o tym, że uprawiałaś ostatnio sport. Im więcej się ruszasz, tym rew będzie jaśniejsza i bogata w skrzepy.

 

żurawinowa – jest idealnie

To najbardziej idealna krew menstruacyjna. Możesz być więc spokojna. Nie zapominaj jednak mimo tego o regularnych badaniach. Szczególnie jeśli następnym razem kolor krwi miesięcznej zmieni się.

 

wodnista – objawia anemię

Może być związana z większą ilością wypitej wody w czasie miesiączki. Może to być tez znak tego, że w organizmie brakuje witamin i minerałów. Z kolei rozcieńczona krew objawia anemię, szczególnie jeśli towarzyszą jej mniej obfite miesiączki.

 

pomarańczowa – złapałaś infekcję?

Taki kolor krwi oznaczać może infekcję intymną. Jeśli barwie tej towarzyszy niezbyt ładny zapach może to być nawet objaw choroby wenerycznej.

Blog

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03