Ginekolog jest tym lekarzem, z którym często łączy nas szczególna więź. W czasie wizyt omawiamy z nim przecież najbardziej intymne problemy oraz, jeśli tylko zajdzie taka konieczność, powierzamy mu opiekę nad nienarodzonym dzieckiem. Nie może więc dziwić fakt, że każda z nas poszukuje idealnego typu lekarza. Ale czy taki w ogóle istnieje? Trudno powiedzieć. Niemniej można wyliczyć kilka pożądanych cech opisujących dobrego ginekologa i jego gabinet.

Dobry psycholog

Każda wizyta u lekarza rozpoczyna się rozmową. To właśnie w tym momencie dokonujemy jego pierwszej oceny. Zwracamy uwagę przede wszystkim na to, czy rzetelnie odpowiada na nasze pytania, nawet jeśli mogą one wynikać z niewiedzy. Doceniamy również, kiedy ginekolog dokładnie i cierpliwie tłumaczy. Niebagatelne znaczenie mają także określone cechy osobowościowe, jak np. umiejętność rozładowania atmosfery, otwartość, dokładność i dociekliwość.

Dla wielu z nas niewyobrażalną sytuacją jest moralizowanie ze strony ginekologa, wywieranie presji psychologicznej (np. straszenie efektami zbyt późnego zajścia w ciążę lub naleganie typu „teraz albo nigdy”). Dlatego szukamy osób wyrozumiałych i taktownych, które będą traktować z szacunkiem pacjenta, starając się przyjąć jego perspektywę.

Dobry ginekolog powinien być więc dobrym psychologiem. Wzbudzać zaufanie, z zaangażowaniem traktować nasze problemy i równocześnie tworzyć miłą, niekrępującą atmosferę. Rozmowa z taką osobą przebiega sprawnie, a przedstawianie jej swoich dolegliwości jest łatwiejsze, bardziej swobodne.

Dobry specjalista

Dobry ginekolog musi być kompetentny i otwarty na najnowsze osiągnięcia medycyny. To akurat dotyczy każdego lekarza. Trudno przecież wyobrazić sobie sytuację, w której powierzamy nasze zdrowie osobie nieposiadającej odpowiedniej wiedzy i podejmującej złe decyzje.

O ile jednak cechy psychologiczne ginekologa z łatwością możemy rozpoznać same (jest to także kwestia indywidualna), o tyle właściwe rozpoznanie jego warsztatu wcale nie jest łatwe. Co może w tym pomóc? Przede wszystkim rozmowa z pacjentami, dokładne sprawdzenie umieszczanych w Internecie opinii, w skrócie: zapoznanie się z tym, co o lekarzu mówią osoby mające z nim kontakt. Wbrew pozorom w ten sposób możemy uzyskać naprawdę wiele cennych informacji, np. o tym, czy lekarz chętnie daje skierowania na specjalistyczne badania, czy jest na bieżąco z najnowszymi odkryciami medycznymi itp.

Zaplecze technologiczne

Dzięki nowoczesnej technologii medycyna jest w stanie rozpoznawać i leczyć coraz większą liczbę chorób. Odpowiednia aparatura ma znaczenie także w ginekologii. Chodzi tu przede wszystkim o wczesne rozpoznawanie niepokojących zmian, dokładne badanie hormonów, skuteczne wykrywanie ciąż. Od tego może przecież zależeć dobre samopoczucie nie tylko nas samych, ale także naszych dzieci.

Dlatego warto szukać takich gabinetów ginekologicznych, które są odpowiednio wyposażone. Tę ich właściwość można bardzo łatwo sprawdzić. W dzisiejszych czasach większość klinik przedstawia swoje oferty w Internecie. Ich zaplecze technologiczne często jest bardzo imponujące, a można tu wymienić choćby ultrasonografy pozwalające na uzyskanie obrazu 4D, różnego rodzaju wzierniki itp. Wszystko to zapewnia przychodnia Medica2000, a nasi ginekolodzy należą do najlepszych w Warszawie.

Czasem wydanie kilkudziesięciu złotych na opłacenie wizyty w lepiej wyposażonej przychodni może być więc naprawdę opłacalne. Lepszy sprzęt oznacza wszakże bardziej precyzyjne badania, dokładniejsze wyniki oraz wcześniejsze wykrywanie chorób i zmian. A to przecież od tego w znacznej mierze uzależnione jest nasze zdrowie.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03