Czy wiesz, że powodem tego, że Twoja pochwa pachnie zepsutym mięsem może być pozostawiony w niej od kilku dni tampon? Albo że metaliczny zapach pochwy jest charakterystyczny dla miesiączki? Z kolei zapach piżma może oznaczać za ciasną bieliznę…
Poznaj 6 zapachów, których nie powinna wydzielać Twoja pochwa.

Gdy Twoja pochwa pachnie drożdżami to

być może złapałaś grzybicę. Nie znaczy jednak, że zapach drożdży będzie występował w każdej infekcji. Innym objawem grzybicy jest zaczerwienione kroczy oraz swędzenie a także gęste upławy o białej barwie.

Gdy Twoja pochwa pachnie piżmem to

sygnał, że nie ma odpowiednio dużo miejsca i zaczyna jej brakować powietrza. Choć mogłoby się wydawać, że to pozytywny zapach, bo przecież piżmo jest składnikiem wielu perfum. Prawdopodobnie jest nosisz za ciasną bieliznę i ubrania. Powodem może być też zbyt aktywność fizyczny. Pomocny będzie także prysznic. Zmiana bielizny także jest zalecana.

Gdy Twoja pochwa pachnie rybą to

prawdopodobnie chodzi o bakteryjne zapalenie pochwy. Na rybny aromat narzekają nie tylko kobiety, ale też ich partnerzy. Nic dziwnego, infekcja ta bardzo często występuje u kobiet w wieku od 15 do 44 lat. Powodem takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednie pH pochwy spowodowane nagromadzeniem się bakterii. Warto pamiętać, że bakteryjne zapalenie pochwy nie jest chorobą weneryczną, czyli przenoszoną drogą płciową.

Gdy Twoja pachnie metalem to

jest wszystko w porządku. Zapach metalu wynika z aromatu samej krwi. Metaliczny zapach powinien zniknąć wraz z końcem miesiączki. Jeśli jednak zapach ten przeszkadza Ci, powinnaś w celu jego zminimalizowania zrezygnować z perfumowanych mydeł. Perfumowane mydła wpływają bowiem na pH ciała.

Gdy Twoja pochwa pachnie zepsutym mięsem to

prawdopodobnie długo nosiłaś tampon. Czasami jest tak, że zapominamy o tym, że włożyłyśmy tampon do pochwy i przypominamy sobie o tym po kilku dniach. Niestety skutkiem tego może być nieprzyjemny zapach. Warto jednak nie dopuszczać do takiej sytuacji, ponieważ zalegający w pochwie tampon może skutkować zespołem wstrząsu toksycznego które jest silnym zatruciem mogącym zagrażać nawet Twojemu życiu! Powodem takiego aromatu mogą być także choroby narządów rodnych.

Gdy Twoja pochwa pachnie cebulą to

może oznaczać, że ostatnio jadłaś cebulę albo czosnek. Albo że Twoja dieta jest bogata w te produkty. Zapach cebuli może trwać aż dwie doby po tym, jak zjadłaś potrawę z czosnkiem lub cebulą. Jeśli jednak nie jadłaś niczego takiego, powinnaś udać się do lekarza.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03