ciąża

Czy można być w ciąży w ogóle o tym nie wiedząc? I w tym czasie cały czas mieć okres? Albo czy można swoją ciążę po prostu przespać? Zobaczcie 6 zaskakujących ciążowych przypadków!

1. Ciąża błyskawiczna

Pewna kobieta urodziła swoje dziecko – dziewczynkę o imieniu Wiktoria po zaledwie 23 tygodniach ciąży. I urodziła całkiem zdrowe dziecko. Co ciekawe, jeśli poród wystąpi przed 22 tygodniem ciąży, lekarze uważają go za poronienie. Mama dziecka, pani Aleksandra po porodzie powiedziała, że boi się wręcz swojej córeczki, gdy jest taka malutka.

Ciekawostka – dziecko ważyło zaledwie pół kilograma!

2. Ciąża przespana

A teraz posłuchajcie bajki o Śpiącej Królewnie… Nie, to jednak nie bajka, bo sytuacja zdarzyła się naprawdę. Bohaterka tej historii ma na imię Jody i cierpi na rzadkie schorzenie zwane syndromem Śpiącej Królewny. Choroba ta uwidacznia się atakami nasilonej senności mogącej trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni. Dodatkowo występują zaburzenia świadomości i osłabienie pamięci. Trzeba przyznać, że wiele kobiet marzyłoby o tym, aby swój poród po prostu przespać. Tak było w przypadku Jody.

Ciekawostka – kobieta przespała też pierwsze tygodnie życia swojego dziecka, co już nie jest takie miłe. Kiedy odzyskała przytomność, była podobno w szoku, bo nie pamiętała niczego.

3. Ciąża dodatkowa

Czy można zajść w ciążę, będąc już w ciąży? Choć to wydaje się niewiarygodne, to okazuje się możliwe! Tak było w przypadku Kate Hipp, która będąc w ciąży ponownie zaciążyła i w efekcie urodziła dwie córki, między którymi było 10 dni różnicy.

Ciekawostka – jak dotąd, odnotowano na świecie 10 takich przypadków.

4. Ciąża niepowszednia

Państwo Burstow już raz zostali rodzicami bliźniąt jednojajowych. Kiedy więc pani Burstow po raz drugi zaszła w ciąże, nie spodziewała się, że sytuacja się powtórzy. Choć jednocześnie małżonkowie żartowali, co by było, gdyby badanie USG pokazało, że znowu urodzą im się bliźnięta jednojajowe. A jednak pewnego dnia lekarz oznajmił im właśnie taką wiadomość i dzisiaj małżonkowie są rodzicami czworga słodkich maluchów.

Ciekawostka – bliźniacza ciąża jednojajowa zdarza się raz na 100 tysięcy przypadków!

5. Ciąża zaskakująca

Tak również bywa… I to wbrew pozorom nierzadko. Pewna kobieta o imieniu Stephanie o tym że jest w ciąży dowiedziała się pół godziny przed rozwiązaniem! I nawet wówczas nie domyśliła się, że oto za kilkadziesiąt minut zostanie mamą. Podejrzewała kamicę nerkową. Gdy lekarz uświadomił ją w czym rzecz, nie mogła uwierzyć.

Ciekawostka – tym bardziej była zdziwiona, że przez 8 miesięcy ciąży zwyczajnie miała co miesiąc okres. Ale i takie sytuacje się zdarzają.

6. Ciąża gimnastyczna

Czy można być w ciąży gimnastycznej? Czyli czy można jednocześnie spodziewać się dziecka i beztrosko uprawiać trening?

Oczywiście, lekarze nawet zalecają sport w ciąży, byle by nie był zbyt intensywny. Uprawiające sport kobiety rodzą sprawniej. Jednak pewnej blogerce Bethany raczej nie o to chodziło. Chciała ona sprawdzić, jak wygląda brzuch w ciąży kiedy się ćwiczy.

Najpierw uprawiała trening kardio, ale nie zmienił on wyglądu jej brzucha. Wtedy wzięła do ręki ciężarki i to właśnie ćwiczenia z ciężarkami tak wpłynęły na wygląd brzuszka, że zmiany były widoczne gołym okiem.

Ciekawostka – lekarze zalecają uprawianie w ciąży jogi od drugiego trymestru aż do rozwiązania. Joga w ciąży nie tylko łagodzi ból pleców, ale także zapobiega skurczom i żylakom, a dodatkowo wycisza umysł, relaksuje, poprawia nastrój, co wpływa także pozytywnie na dziecko.

Każde ćwiczenia powinno się jednak skonsultować z lekarzem, a przeciwwskazaniami są ciąża zagrożona, wcześniejszy przedwczesny poród, cukrzyca, gestoza ciążowa, szef na szyjce macicy, choroby krążenia, krwawienia w 2 i 3 trymestrze czy nadciśnienie tętnicze.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03