Czy wiesz, że kolczykowanie warg sromowych lub krocza zwiększa ryzyko zarażenia się chorobą weneryczną? Albo że w trosce o zdrową pochwę nie powinno się używać mydła do jej mycia? Zobacz, czego jeszcze nie toleruje Twoja pochwa.

1 nie lubi, gdy używasz mydła

Czy wiedziałaś, że używanie mydła zaburza równowagę pH? Już lepiej myć krocze samą ciepłą wodą. Okazuje się, że ma ono zdolności samooczyszczające się – znajdują się tutaj spełniające taką rolę dobrze bakterie. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest specjalny płyn do higieny intymnej.

2 przeszkadza jej nadmiar lubrykantów

Szczególnie gdy owe środki poprawiające nawilżenie pochwy są zlej jakości. Niewskazane są te, które są na bazie silikonów i olejków, ponieważ podrażniają one zewnętrzne narządy rodne. Najlepsze są lubrykanty na bazie wody – można je kupić zarówno w aptece jak i w drogerii.

3 nie lubi, gdy używasz golarki

Tradycyjne golarki roznoszą zanieczyszczenia i podrażniają skórę oraz sprawiają, że odrastaniu włosów towarzyszy ból. Oczywiście nie ma niczego złego w pozbywaniu się intymnego owłosienia. Ginekolodzy zalecają wręcz depilację, ponieważ sprawia ona że krocze nie staje się dobrym miejscem dla bakterii.

4 nie przepada za pachnącymi tamponami i wkładkami

Gdyby wierzyć reklamom, to im bardziej kolorowa i intensywniej pachnąca podpaska tym lepiej. Tymczasem zapach nie ma nic wspólnego z wpływaniem na aromat krocza, ponieważ znika on wkrótce po odpakowaniu podpaski. Poza tym zapach podpaski jest wręcz niekorzystny dla Twojej pochwy, gdyż jest to zwykła chemia, która szkodzi przede wszystkim skórze. To samo jest z tamponami – im bardziej pachnący tym gorzej dla Twojego krocza. Korzystanie z pachnących wkładek i tamponów może spowodować nawet zespół wstrząsu toksycznego! Idealne środki higieniczne powinny być po prostu chłonne.

5 nie cierpi irygacji

Gruszki do samodzielnej irygacji pochwy można kupić w aptece. Specjalna rurka ułatwia dotarcie do miejsc w pochwie, do których trudno dotrzeć. Ale czy wiedziałaś, że irygacja może być niebezpieczna dla zdrowia? Wraz z oczyszczaniem usuwasz bowiem z pochwy dobre bakterie, które są niezbędne do tego, aby ten narząd działał prawidłowo. Może to spowodować takie komplikacje jak zapalenie jajowodów.

6 lubi być prawidłowo wycierana

Jeśli wycierasz krocze od dołu do góry, może to skutkować przeniesieniem bakterii z odbytu. Powinno się wycierać tylko od góry do dołu.

7 nie toleruje piercingu

Na piercing okolic intymnych decyduje się coraz więcej kobiet w naszych czasach. Tymczasem kolczykowanie krocza, mimo że podobno wzmaga doznania seksualne, może zwiększać ryzyko zakażenia chorobą weneryczną, wirusowym zapaleniem wątroby czy AIDS.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03