Czy są takie fakty o miesiączce, o których nie słyszałaś na lekcji biologii? Z pewnością tak. Chciałabyś je poznać?

ciekawostka numer jeden – w czasie miesiączki masz mniejsze powodzenie u mężczyzn!

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili interesujący eksperyment. Dano do powąchania grupie mężczyzn koszulki kobiet znajdujących się w różnych cyklach menstruacyjnych. Mężczyznom najbardziej przyjemne wydały się koszulki kobiet doświadczających akurat owulacji (określili je jako słodkie), a najmniej przyjemniej (wręcz odstraszająco) pachniały koszulki pań mających akurat miesiączkę.
Czyli Darwin miał rację, że najbardziej chodzi o przedłużenie gatunku.

ciekawostka numer dwa – w czasie okresu szalejemy na punkcie seksu!

To ciekawe, że z jednej strony panowie się nami w czasie okresu podobno mniej interesują, a z drugiej strony my interesujemy się wtedy nimi bardziej. W ogóle mamy wówczas większe libido, a to za sprawą progesteronu, którego w czasie okresu jest mniej. Im mniej progesteronu, tym ochota na seks jest większa.

ciekawostka numer trzy – 10 dni przed okresem masz większą ochotę na zakupy!

Tak, jakieś 10 przed miesiączką uaktywnia się w nas chyba tajemniczy gen zakupoholizmu. Wykazujemy wówczas większą ochotę do wydawania pieniędzy. Czy sklepy o tym wiedzą? Kobiety czują wówczas napięcie związane ze zbliżającą się miesiączką, a jednocześnie wciąż jeszcze doświadczają rozluźnienia związanego z zakończeniem poprzedniego okresu. To wszystko odreagowują właśnie na zakupach.

ciekawostka numer cztery – w czasie okresu zmienia Ci się głos!

Amerykańscy naukowcy odkryli, że tembr naszego głosu zmienia się cztery razy w miesiącu. W czasie miesiączki mówimy trochę inaczej niż w czasie innego dnia cykli. Badacze są zdania, że odpowiada za to fakt, że w pochwie i krtani są prawie takie same receptory hormonalne.

ciekawostka numer pięć – w średniowieczu wierzono, że rudy kolor włosów to wynik współżycia w czasie okresu!

Dzisiaj wiemy, że za kolor włosów odpowiedzialne są geny, ale średniowiecze słynęło od przesądów. Rudzi byli z powodu tych podejrzeń wytykani palcami.

ciekawostka numer sześć – miesiączka przez uszy?

Być może wyda Ci się to niewyobrażalne, ale już 200 lat temu lekarze odkryli, że organizm może wydawać nagromadzoną krew także przez takie otwory w ciele jak oczy, usta, nos czy uszy. Nazywa się to menstruacją zastępczą.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03