pochwa

Z tematem pochwy łączy się wiele ciekawostek. O wielu z nich pewnie nigdy nie słyszeliście. Na przykład, czy można urodzić się bez pochwy? Albo dlaczego kobieta i jej wagina stanowią odwieczne sacrum?

1. Bez pochwy

Czy wiecie, że jedna na około 10 tysięcy dziewczynek rodzi się bez pochwy? I że nie tak łatwo jest wykryć tę przypadłość od razu po narodzinach? Często brak pochwy zauważamy dopiero wchodząc w dojrzałość.

2. Krótkie życie włosów łonowych

O ile włosy na głowie rosną przez całe siedem lat, zanim po prostu rosnąć przestaną, to kobiece włosy łonowe wyłamują się z tych statystyk. Zaprzestają rosnąć już po trzech tygodniach.

3. Czy pochwa zarasta?

To niebywałe, ale jeszcze do dzisiaj niektórzy myślą, że kobiecie, która nie uprawia seksu zarasta pochwa. To tak jak w tym dowcipie, że nie używany narząd zanika.

4. Z ziemniakiem pochwie

Okazuje się, że kobiety w pochwie noszą czasami różne dziwne rzeczy. Dziwne, a właściwie czasami wręcz nielegalne. Jak na przykład ta 27 szmuglerka zatrzymana w 2011 roku za ukrywanie w swoim kroczu 54 woreczek z heroiną. Z kolei podobno inna pani w celu uniknięcia ciąży włożyła do pochwy ziemniaka. Gdy ziemniak zaczął puszczać pędy, dopiero zgłosiła się do ginekologa.

5. Wagina jako torebka?

Z kolei jeszcze inna kobieta potraktowała swoją waginę jak torebkę. Torebkę, w której można umieścić tabletki, paragony czy kosmetyki. Pani ta zachowała niestety anonimowość, więc nie poznacie jej nazwiska. Inna sprawa, że rzecz ta może być zwykłą legendą krążącą po internecie.

6. Dlaczego wagina jest sacrum?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wagina jest przedmiotem wstydu? Dlaczego w ogóle wszystkie sprawy związane z kobiecością są przedmiotem wstydu? Otóż kobieta od wieków była owiana tajemniczym sacrum. A to dlatego, że dawno, dawno temu, jeszcze w czasach prehistorycznych ludzie nie kojarzyli prokreacji z rolą ojcostwa. Uważali wręcz, że kobieta miewa jakieś konszachty z zaświatami, w wyniku których to znajomości zachodzi w ciążę. A zaświaty to sacrum. Dlatego do dzisiaj wszystko to, co związane jest z kobiecością, owiane jest lekką tajemnicą i świętością. A świętości się boimy. Dlatego też ją piętnujemy.

7. Niemal identyczna u wszystkich kobiet

A oto kolejna ciekawostka. Mówiąca o tym, że o ile srom, jako zewnętrzna część organu płciowego wygląda różnie u różnych kobiet, to pochwa, czyli wewnętrzna część wygląda niemal identycznie u wszystkich pań.

8. Co ma wspólnego pochwa z rekinem?

Otóż zarówno rekin jak i pochwa zawierają w sobie skwalen. Skwalen to węglowodór wchodzący w skład tłuszczu wątroby rekina praz płaszcza lipidowego ludzkiej skóry, odpowiadający za naturalne nawilżenie waginy.

9. Czy wagina pachnie rybą?

Aromat pochwy jest niepowtarzalny dla każdej kobiety. Zależy od dbałości o higienę, diety czy materiału bielizny. Rybi zapach pochwy może wynikać z zakażenia bakterią.

10. W jakim miejscu pochwa jest najwrażliwsza?

Najwięcej zakończeń nerwowych znajduje się w kobiecej pochwie na pierwszych pięciu centymetrach od wejścia. To obala mit, że u mężczyzn ważna jest długość członka. Biorąc pod uwagę zadowolenie seksualne, to już ważniejsza jest grubość penisa.

11. Największa pochwa na świecie

Największa wagina w historii wagin należała do niejakiej Anny Swann i miała prawie pół metra głębokości.

12. Ale najwrażliwsza jest łechtaczka

Jednak najwięcej zakończeń nerwowych ma kobieca łechtaczka. Ma ich aż 8000. Penis w tym wyścigu wypada dużo gorzej z zaledwie 4000 zakończeń nerwowych.

13. Bez błony dziewiczej

Jeśli myślicie, że każda kobieta rodzi się z błoną dziewiczą, to mylicie się, bo 3 na 10 000 pań rodzi się bez błony.

14. Jak znaleźć punkt G?

Ów tajemniczy punkt G pochodzi od nazwiska pewnego nowojorskiego ginekologa Ernsta Grafenberga. Nie wszystkie kobiety mają ten punkt, ale jeśli już mają, to lepiej szukać go palcami niż penisem. W tym celu używamy palca środkowego i wskazującego, łączymy palce razem, wkładamy do pochwy i kierujemy dłoń ku górze. Punkt G wyczuwamy jako zgrubienie na ścianie pochwy.

15. Można ją wzmocnić za pomocą ćwiczeń

To prawda, regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie waginy. Za pomocą ćwiczeń można na przykład pozbyć się problemu nietrzymania moczu.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03