ciąża

Często jest tak, że pragniemy zajść w ciążę, a nie możemy. Bywają również takie sytuacje, że zachodzimy w ciążę zupełnym przypadkiem. Otóż krążą słuchy o przedziwnych przypadkach zajścia w ciążę – czy to prawda czy wynik nadmiernej wyobraźni?

Ciąża kamienna lub diabelska – czy można zajść w ciążę z kamieniem?

Trzeba jednak zacząć od tego, że wiele sytuacji zajścia w ciążę wydaje się nieprawdopodobnych. Do tego stopnia, że osoby słyszące o takich przypadkach poddają je w poważną wątpliwość, zapominając, że do takich przypadków dochodzi jednak niezwykle rzadko.

Gdy pojawia się informacja o takich przypadkach, traktowane są one wręcz jako legendy. Ale być może sama niewiara w autentyczność tych historii i pretensje do niej są wyrazem naszego kompleksu niewiedzy o tym, skąd się biorą dzieci.

Bo jeszcze w XIX wieku ludzie na wsi czasami nie kojarzyli faktu ojcostwa z prokreacją. Z kolei w czasach prehistorycznych powszechny był pogląd, że kobieta zachodzi w ciążę z mającym magiczne moce kamieniem poprzez pocieranie brzucha o ten kamień. Stąd kobiety często oskarżane były o konszachty z zaświatami, a nawet dzisiaj traktowane są jako sacrum.

Ciekawostka – jeszcze w XIX wieku zdarzało się, że wdowie przypisywano spłodzenie dziecka ze zmarłym mężem, który jej się przyśnił w nocy. Uważano również, że kobieta może zajść w ciążę z diabłem.

Ciąża palcowa – w wyniku penetracji palcami

Krążą zatem słuchy o tym, jakoby kobieta mogła zajść w ciążę za pomocą penetracji palcami. Podobno wystarczy, że dziewczyna popieści swojego mężczyznę dłonią, a potem że z członka wypłynie zawierający plemniki preejakulat, i gdy następnie kochankowie wezmą się za ręce, po czym mężczyzna zacznie pieścić swoją kochankę dłonią, i gdy zacznie ją pieścić we wiadomym miejscu… No i ciąża podobno gotowa.

Ciekawostka – podobno w takich sytuacjach wystarczy umyć ręce.

Ciąża ideowa – gdy kioskarka przebija prezerwatywę pinezką

Ta sytuacja z kolei jest dosyć prawdopodobna. Wystarczy nieumiejętnie nakładać kondom, pozostawiając na czubku gumki odrobinę powietrza. Tak nałożona gumka może pęknąć podczas stosunku.

Ciekawostka – warto też mieć się na baczności, gdy macie znajomą dewotkę, albo dewotkę kioskarkę! Podobno zdarzały się przypadki kioskarek tak oddanych idei prokreacji, że dziurawiły one w tym celu prezerwatywy. Tak było w przypadku pewnej mieszkanki z Olsztyna sprzedającej w kiosku uszkodzone kondomy. Kobieta dziurawiła gumki w szczytnym celu – pragnęła, aby rodziło się więcej dzieci. Dziurawiła kondomy pinezkami. Była jednak na tyle uczciwa, że zamieściła informację, iż kondomy są uszkodzone.

Ciąża kalendarzykowa – gdy zachodzić w ciążę w czasie okresu

Tutaj niestety mitem jest uważanie, że w czasie okresu nie można zajść w ciążę. I nawet lekarze przestrzegają przed takim uważaniem. Niestety, kalendarzyk małżeński nie daje pewności uniknięcia ciąży, gdy owulacja nie zawsze przebiega jak w zegarku.

Ciekawostka – w dodatku plemniki mogą żyć w pochwie kobiety nawet przez 5 dni.

Ciąża majtkowa – gdy od majtek pewniejszy jest pas cnoty

Lekarze twierdzą, że takie sytuacje są wyjątkowo rzadko spotykane. Jednak podobno zdarzyło się niejeden raz, że kobieta zaszła w ciążę ocierając się o partnera i mając na sobie majtki.

Ciekawostka – w takiej sytuacji już lepiej założyć pas cnoty. I to nie jest żart, bo pasy cnoty używane były rzeczywiście w Europie pomiędzy XII a XIX wiekiem. Kobiety zakładały co prawda głównie nie po to, aby nie dopuścić do zajścia w ciążę, ale aby powstrzymać się przed cudzołóstwem i masturbacją.

Najczęściej wykonywano owe pasy z metalu, a w talii obejmował ciasno kobietę poziomy drut lub pas skórzany. Do pasa domontowywano element zasłaniający srom. Oczywiście taki pas uniemożliwiał odbycie stosunku płciowego, a na dodatek był niewygodny i utrudniał utrzymanie podmywanie się, a co za tym idzie wywoływał różne choroby. Co ciekawe, pasów cnoty używali głównie przedstawiciele wyższych warstw społecznych. Taki przykładowo rycerz wyjeżdżając w obce kraje zabierał ze sobą kluczyk do pasa cnoty swojej małżonki, zyskując pewność, że ta nie dopuści się cudzołóstwa. Trzeba przyznać, że taka forma zabezpieczenia przed ciążą jest zdecydowanie najskuteczniejsza.

Telefon kontaktowy        (22) 828 59 03